Zobacz swoje ciało, zadbaj o nie tak jak ono o Ciebie

Czytałam wiele razy, że ciało jest istotne i że dobrze je widzieć. Nigdy jednak nie było to wyjaśnione w sposób wystarczający dla mnie, bym pojęła jak niezwykle istotne to jest.

Dziś rano napisałam:

Każdy kęs, każdy ruch ma być świadectwem głębokiego szacunku do ciała. Ma być wyrazem wdzięczności dla tej aktualnie zaniedbanej karocy, która wiezie moją duszę po tej ziemskiej wędrówce. Woźnica tak się zapędził w swoich mentalnych nawykach… że zapomniał albo nawet nigdy się nie dowiedział, że dobrze jest dbać o karocę, bo i ona jest częścią jego samego. Że w interesie i umysłu, który trzymał lejce jak i duszy, która była ograniczona w małej, zaniedbanej przestrzeni – jest – by zatroszczyć się o miejsce (przestrzeń) w jakiej podróżują.

Pora wyczyścić umysł ze starych uwarunkowań, które zdają się zupełnie ciała nie widzieć… a może nawet wykorzystywać i nadużywać. Karmił on je tak wiele lat myśląc, że jedzenie może dać mu ukojenie. Tymczasem tak on jak i ciało, ręka w rękę… były głodne miłości, troski i uwagi.

Wczoraj po obejrzeniu zdjęć i filmów (6 dzień) pojęłam jak długo nie chciałam tego widzieć, siebie. Nie chciałam zobaczyć swojego ciała, przykrywałam je overSIZEowymi ubraniami.

Posted in Refleksyjnie o ciele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *