Działać zamiast się martwić i ciągle myśleć, że coś muszę…

Późnym wieczorem oglądałam swoje stare kalendarze. Mam zwyczaj zapisywać przemyślenia I notatki w kalendarzach książkowych dziennych. Przejrzałam 6 lat swoich zapisków, głównie szukając tabelek z ważeniem I wpisów typu: muszę schudnąć, wziąć się za siebie.

Dotknął mnie fakt, że takie myśli towarzyszą mi od tak wielu lat! Dziś jest rok 2019, a najstarszy kalendarz jaki znalazłam jest z 2009 roku. Więc przez 10 lat cały czas dużą część mojej uwagi I energii życiowej zajmuje niezadowolenie ze swojego ciała, chęć zmiany go. Ale żeby było jasne – myślenie o zmianie – znacznie różni się od działania w celu wprowadzenia zmiany.

Myśląc w nocy dlaczego tak jest, zapisałam:

“Przepraszam sama siebie, a jednocześnie sobie wybaczam, że tak wiele mojego czasu, życia… spędzsm na myśleniu o tym jak zmienić siebie.

Zeby było jasne – myśleniu, nie dzisłaniu.

Każde działanie jest warte doświadczenia i zajmuje znacznie mniej czasu niż myślenie o działaniu.

Jak ja dobrze to znam.

Czy mogę bez tego żyć – naturalnie ze tak.

Ale jak?

Ot tak!”

Być może dziś jest dobry czas by zacząć działać, a nie tylko myśleć o tym, że “muszę coś z tym zrobić”. Myślenie pełne poczucia winy I bezsilności przez ostatanie 10 lat nie wspierało mnie w akceptacji swojego ciała, wyglądu. A skoro coś przez tak długo nie służy, znaczy, że czas temu podziękować.

Zgodnie z mądrym zdaniem wypowiedzianym przez Einsteina:

Szaleństwem jest robić wciąż to samo i oczekiwać różnych rezultatów

Tak długo byłam szaleńcem, czy dzięki tej pracy, którą teraz wykonuję, nawiążę kontakt z rzeczywistością i ze świata myśli wejdę w świat działania? Czynów zamiast presji, że coś muszę. Ten nacisk nie przynosił mi nic innego jak ILUZJĘ robienia czegoś. Tak jak z narzekaniem na coś…. narzekasz nie bez powodu. Robisz to po to by czuć, że coś z tym robisz. Iluzja działania w zamian za realne nic nie robienie.

Posted in Refleksyjnie o ciele

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *